Vložkování Komínů

Vložkování komínů je nejlepší technologie, jak šetrně ze starého komína udělat novou spalinovou cestu

Informace

Proč vložkovat komíny?

  1. Zvýšení komínového tahu
  2. Zvýšená požární bezpečnost
  3. Žádné dehtové skvrny
  4. Těsná spalinová cesta

Pokud stávající komín přestane bezpečně odvádět spaliny do ovzduší z důvodů jeho technického stavu, celkové konstrukce, či jiných důvodů, je nutné ho pro další využívání rekonstruovat (opravit, upravit).

V dnešní době se vyrábí nové třídy kotlů s nejvyšší možnou účinností. Bohužel čím vyšší účinnost tím nižší teplota spalin. Jednovrstvé zděné komíny se nedokaží dostatečně zahřát na provozní teplotu a dochází k tzv. kondenzaci spalin, což má za následek postupné „rozmočení” zděného komína(Následky se mohou projevit až po pár letech a proto je dobré tomu předcházet).
Materiálem pro vložkování je nerezová ocel.

Druh oceli

  • flexibilní 0,4 mm vložka - 1.4404 průměr : 100 - 200 mm
  • pevné 0,6 mm roury - 1.4404 průměr : 80 - 600 mm
  • pevné 0,8 mm roury - 1.4404 průměr : 80 - 600 mm
  • pevné 1 mm - 1.4404- průměr : 80 - 600 mm

Pro nezávaznou cenovou nabídku mě kontaktujte zde na stránkách a nebo na telefonu 722777608. K nabídce potřebujeme znát výšku komína, výkon a typ kotle, průměr spalinového hrdla a zda se komín čistí z půdy, či ze střechy.

Frézování

Frézování komína je technologie pro rozšíření plochy komínového průduchu. Většina zděných komínů má čtvercový či obdelníkový průřez, abychom do těchto komínů dostali nerezovou vložku o větším průměru, musíme odfrézovat ( odvrtat ) přebytečný materiál. K frézování využíváme hydraulickou frézu na benzin. Frezovací hlava s řetízky se točí ve vysokých otáčkách a postupně odstraňuje přebytečný materiál. Cena frézování je 800 kč za metr. Při frézování je třeba zajistit přístup do všech místností v objektu kudy komínové těleso prochází.

Ceník

Vložkování a frézováníCena
Frézování800 Kč/m
bez dph
Montáž vložkyod 3000,- Kč
Cena závisí na mnoha faktorech a spotřebě materiálu.
Po dohodě a na základě informací lze zaslat předběžnou cenovou nabídku

Ceny jsou uvedeny bez DPH

Kontaktni formulář

Pokud si nás přejete kontaktovat s nezávaznou objednávkou, nebo máte jakýkoliv dotaz, prosím vyplňte níže uvedený formulář a my se Vám co nejdříve telefonicky nebo e-mailem ozveme

Leave this empty: